Burmistrz Miasta Augustowa wraz ze Stowarzyszeniem Augustowscy Strzelcy zaprasza do wzięcia udziału w zawodach strzeleckich, które odbędą się już w najbliższą sobotę, 22 maja o godzinie 9:00 na augustowskiej strzelnicy w Klonownicy! Udział w imprezie może wziąć każdy z Was!  

To naprawdę proste

W sobotę członkowie Stowarzyszenia Augustowscy Strzelcy pokażą Wam, że strzelectwo, to sport, który warto poznać. Wykwalifikowani instruktorzy pokażą Wam jak obchodzić się z bronią oraz zaprezentują podstawowe techniki strzeleckie. W turnieju mogą wziąć udział osoby, które jeszcze nigdy nie miały do czynienia ze strzelaniem. To świetna szansa na spróbowanie nowej aktywności.

Burmistrz zaprasza mieszkańców

W zawodach o Puchar Burmistrza Augustowa może wziąć udział 100 zawodników. Swój udział można zgłosić telefonicznie pod numerem: 606 474 331.

 – Strzelectwo to piękny sport. Wymaga precyzji, uczy opanowania i odpowiedzialności. Cieszę się, że w Augustowie działa prężnie stowarzyszenie Augustowscy Strzelcy, które promuje strzelectwo i wprowadza kolejnych adeptów w aktywność. Wraz z prezesem klubu Jackiem Truszkowskim i moim zastępcą Filipem Chodkiewiczem uznaliśmy, że warto zorganizować augustowskie zawody strzeleckie. Zależało mi na tym, by wydarzenie nie dotyczyło tylko strzelców z licencją sportową. Cieszę się, że w najbliższą sobotę o 9:00 każdy będzie mógł wziąć udział w wydarzeniu – także te osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze strzelaniem lub chcą nauczyć się obchodzić bezpiecznie z bronią i oddać swoje pierwsze strzały. Zapraszam wszystkich do współzawodnictwa, do poznania nowej dyscypliny sportowej i podjęcia wyzwania w zawodach o Puchar Burmistrza Augustowa 

– mówi Mirosław Karolczuk.

Wspólna pasja łączy ludzi

Trenowanie strzelectwa uczy odpowiedzialności i opanowania. Daje szansę ciągłego doskonalenia i podnoszenia umiejętności, dostarcza sportowych emocji podczas współzawodnictwa oraz łączy ludzi i pozwala wspólnie, w ciekawy sposób spędzać czas.

– Działamy od kilku lat, zrzeszamy coraz liczniejszą grupę strzelców. Wciąż przyjmujemy nowych członków, szkolimy, zarażamy pasją, organizujemy strzelania. Dopracowaliśmy się już klubowej broni oraz uprawnień sędziowskich. Cieszę się, że wraz z Miastem Augustów możemy zorganizować zawody o Puchar Burmistrza. Już dziś zapraszam wszystkich do zgłaszania się. 

– wyjaśnia Jacek Truszkowski, prezes Stowarzyszenia Augustowscy Strzelcy.

Wśród gości pojawią się przedstawiciele Polskiej Organizacji Wojskowej i harcerze. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Na zwycięzców w obydwu kategoriach czekają nagrody. 

|*as| Urząd Miejski w Augustowie