Z satysfakcją informujemy, że Powiat Augustowski już po raz piąty z rzędu zajął pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów 2020 w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców. Dużym wyróżnieniem jest przyznanie przez ekspertów Związku Powiatów Polskich naszemu powiatowi, oprócz tytułu Dobry Polski Samorząd 2020, również honorowego tytułu SUPER POWIAT 2020.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

W konkursie uczestniczymy nieprzerwanie od 2005 roku i w każdej edycji nasz powiat jest w ścisłej krajowej czołówce oraz pierwszy w województwie

– mówi Jarosław Szlaszyński Starosta Augustowski.

– Tym bardziej cieszy to, że realizowane przez nas działania zostały tak wysoko ocenione i że już piąty rok z rzędu Powiat Augustowski zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich powiatów w Polsce o wielkości do 60 tys. mieszkańców, natomiast po raz pierwszy w historii uzyskał tytuł Super Powiatu. Będąc w czołówce nie zwalniamy tempa i z jeszcze większą starannością realizujemy wytyczane cele, dodaje.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Klasyfikacja konkursowa bierze pod uwagę sprawy ważne dla rozwoju i wyjątkowo bliskie mieszkańcom, poddając ocenie działania proinwestycyjne i prorozwojowe oraz dotyczące poprawy obsługi w urzędzie. Powiat zdobył łącznie 51.806 punktów. Punkty przyznano m.in. w takich kategoriach jak: pozyskanie środków zewnętrznych na zadania powiatowe, wspieranie uzdolnionej młodzieży poprzez tworzenie systemów stypendialnych, szkolenie kadry, współpraca z samorządami i organizacjami pozarządowymi, promocja szlaków rowerowych czy wdrażanie lub współfinansowanie programów związanych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Więcej informacji na temat laureatów konkursu: https://www.zpp.pl/artykul/2008-zwyciezcy-ogolnopolskiego-rankingu-gmin-i-powiatow-2020

Red.

|Bart.