SYNOPTYK IMGW: W NOCY BURZE BĘDĄ WYSTĘPOWAŁY PRZEDE WSZYSTKIM NA POŁUDNIU I POŁUDNIOWYM WSCHODZIE KRAJU

Autor / 3 miesiące temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

2021-07-11, 15:49 Warszawa (PAP)

Dzisiejszej nocy burze będą występowały przede wszystkim na południu i południowym wschodzie kraju, ale w drugiej części nocy mogą się także przemieścić bardziej na północ – poinformowała PAP synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Przemyśl, 26.08.2020. Burza nad Przemyślem, 26 bm. wieczorem. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed burzami z gradem i silnym wiatrem dla centralnej i wschodniej Polski. (dd/mr) PAP/Darek Delmanowicz

Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że nadchodzącej nocy burze będą występowały przede wszystkim na południu i południowym wschodzie kraju. Natomiast w drugiej części nocy mogą się przemieścić bardziej na północ i występować w centrum, a także: na Kujawach, Pomorzu i w województwie warmińsko-mazurskim.

IMGW prognozuje również przelotne opady deszczu, które mogą wystąpić w całej Polsce, poza północnymi krańcami kraju. Poza tym, noc będzie ciepła. Temperatura minimalna wyniesie od 12-13 st. C na terenach podgórskich, do 18-19 st. C w głębi kraju. Najcieplej będzie na północnym wschodzie i w centrum.

Prędkość wiatru w czasie burz może dochodzić do 70 km/h, a początkowo na Dolnym Śląsku niewykluczone są także porywy o prędkości do 80 km/h. Początkowe, wieczorne burze mogą przynosić także dość duże opady deszczu – do 20-30 mm. Poza burzami wiatr na ogół będzie słaby. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content