Augustowskie Placówki Kultury i Teatr Pneumatyczny zapraszają na poświąteczne teatralne spotkania. Jeśli ktoś nie widział albo chce zobaczyć raz jeszcze „pneumatyczne” sztuki „Apokalipsa” i „Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” – lepszej okazji niż ta w poświąteczny poniedziałek i wtorek już chyba nie będzie.

Oba przedstawienia odbędą się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej), a bilety na nie (w cenie 20 zł) kupicie w kasie MDK-u w Małej Galerii APK. O szczegółach przeczytacie poniżej.

Z teatralnym pozdrowieniem –

APK

27 grudnia 2021 – godz. 19:00

„Apokalipsa”

REŻYSERIA: Paweł Leszkowicz

SCENARIUSZ: Paweł Leszkowicz na podstawie wywiadów i improwizacji Kai Granackiej, Małgorzaty Kulik, Mateusza Olszewskiego, Weroniki Ostrokołowicz, Katarzyny Prokop, Weroniki Rółkowskiej, Rafała Witkowskiego

OBSADA:

 • Kaja Granacka,
 •  Małgorzata Kulik,
 • Mateusz Olszewski,
 • Weronika Ostrokołowicz,
 • Katarzyna Prokop,
 • Weronika Rółkowska,
 • Rafał Witkowski
 • GŁOS: Paweł Leszkowicz

OBSŁUGA TECHNICZNA: Krzysztof Białobłocki, Kinga Piotrowska

CHOREOGRAFIA, SCENOGRAFIA, KOSTIUMY: praca zespołowa

W spektaklu wykorzystane zostają fragmenty utworów – „The End” The Doors, „A ja wolę moją mamę” M. Jeżowskiej, „Stabat Mater Dolorosa” G. Pergolesiego, Op.49 No.4 Wiegenlied / „Lullaby” J. Brahmsa.

Czas trwania: 55 minut

Premiera spektaklu miała miejsce 31 października 2021 roku w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.

10 grudnia 2020 roku premierę miał „Cyberpunk 2077” – wyczekiwana gra z kilkukrotnie przekładanym terminem wydania. Nam nie było dane przełożyć premiery. Stało się to, czego tak bardzo się baliśmy. Zostaliśmy i przez cały czas próbujemy zrozumieć, dlaczego do tego doszło i jak się stąd wydostać. Jak znaleźć świat, w którym końca nie było. Bo być może gdzieś tam, hen hen, daleko, taki świat istnieje…

Ci, którzy doświadczyli schyłku, zapraszają na jedyne w swoim rodzaju spotkanie. Wykrwawiona, Matka Polka, System Binarny, Nemo, Her/Hair, Bożydar i Krokodillo opowiedzą Wam o (nie tak odległych) światach, które, mimo że miały się nie skończyć, umarły.

28 grudnia 2021 – godz. 19:00

„Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów”

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Paweł Leszkowicz

MUZYKA: Martyna Kotarska

MUZYKA (piosenka „Miłość w oflajnie”): Krystian Czaja

ARANŻACJE PIOSENEK: Andrzej Perkman

SCENOGRAFIA I REKWIZYTY: Renata Rybsztat, Dariusz Sieńkowski

CHARAKTERYZACJA: Agnieszka Gromkowska

OBSŁUGA TECHNICZNA: Krzysztof Białobłocki, Karol Prymaka, Weronika Rółkowska

OBSADA:

 • Martyna Chodacz,
 • Karolina Wiszyńska,
 • Adam Granacki,
 • Szymon Jaworowski,
 • Paweł Leszkowicz,
 • Konrad Milanowski (głos)

Czas trwania: 110 minut

Premiera spektaklu odbyła się 14 listopada 2021 roku w Miejskim Domu Kultury w Augustowie.

Ona i On. Razem od paru ładnych lat. Najpierw masa płomiennych wspomnień – dziś częściej kanapa i serial na Netflixie. Nic dziwnego, że marzenia o wspólnej przyszłości łączą się w nich z cichymi obawami. W świecie hasztagów, emotek, gifów i tinderowych relacji wszystko wydaje się przecież ulotne. Pewnego lipcowego dnia sytuacja się odmienia. Narzeczeni spotykają na swojej drodze kogoś, kto zdaje się znać sposób na związek idealny…

„Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” to rozgrywająca się w komórce piwnicznej słodko-gorzka opowieść o współczesnych relacjach, okraszona nawiązującymi do formy kabaretu literackiego piosenkami z tekstami Pawła Leszkowicza i muzyką Martyny Kotarskiej.

(i)