Jeśli wciąż nie macie planów na pierwszy weekend września, wychodzimy naprzeciw z propozycją. Wciąż trwają zapisy na rajd „Z biegiem Kanału Augustowskiego, który odbędzie się już 4 września 2021 r. Będzie to VI edycja tej imprezy, która organizowana jest przez Augustowską Organizację Turystyczną w ramach tegorocznych obchodów Dni Augustowa.   

Będzie to znakomita okazja, by aktywnie spędzić czas na łonie natury w malowniczym otoczeniu Kanału Augustowskiego. Zachęcamy do udziału zarówno mieszkańców jak i turystów odwiedzających Augustów.

Uczestnicy rajdu mogą wybrać jedną z czterech form aktywności: rajd konny, rajd rowerowy, spływ kajakowy i biegi. Warto zaznaczyć, iż bieg ma charakter wyłącznie rekreacyjny, nie jest mierzony czas, liczy się świetna zabawa i czas spędzony w pięknym otoczeniu Kanału Augustowskiego.  Tempo dostosowane będzie do potrzeb uczestników. Finał biegu oraz innych aktywności odbędzie się na Śluzie Swoboda, gdzie na uczestników czekać będzie piknik przy muzyce.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wybrać swoją ulubioną aktywność, wypełnić formularz i wpłacić opłatę wpisową. Zapisy trwają do 1 września w Centrum Informacji Turystycznej w Augustowie.

BIEGI
Trasa: Augustów – Śluza Swoboda – Augustów ok 14 km.
Zapewniamy opiekę pilota na trasie oraz transport powrotny do Augustowa.

Opłata wpisowa – 50 zł od osoby.

SPŁYW KAJAKOWY
Trasa spływu: Śluza Gorczyca- Śluza Swoboda ok. 10 km. Zapewniamy transport. Spływ obejmuje miejsce w 2 os. kajaku, profesjonalną opiekę instruktora – ratownika. Uczestnicy zostaną przewiezieni z miejsca startu (Amfiteatr nad jeziorem Necko) na miejsce początku spływu – Śluzę Gorczyca.

Opłata wpisowa -70 zł od osoby.

RAJD KONNY
Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów. Zapewniamy konie oraz profesjonalną opiekę pilota na trasie. Wymagana umiejętność jazdy konnej.

Opłata wpisowa– 70 zł od osoby

RAJD ROWEROWY
Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów (ok. 15 km w jedną stronę). Profesjonalna opieka pilota na trasie. Wymagany własny rower.

Opłata wpisowa – 50 zł od osoby

Uwaga – ilość miejsc ograniczona!

Opłata wpisowa gwarantuje:

-udział w wybranej przez siebie aktywności: rajd rowerowy/rajd konny/spływ kajakowy/ biegi

– obiad dla uczestnika

– udział we wspólnym pikniku na Swobodzie przy muzyce

–  gadżety

– pamiątkowy identyfikator

– ubezpieczenie

– transport

– opiekę ratowników i pilotów podczas rajdu

– zabezpieczenie medyczne

Każda z tych aktywności odbywać się będzie w tym samym czasie. Początek imprezy o godzinie 9.00 przy Amfiteatrze nad jeziorem Necko, gdzie odbędzie się oficjalne powitanie uczestników oraz rozpoczęcie wydarzenia.

Rejestracja zawodników do 1 września 2021 roku
CIT AUGUSTÓW, AOT (przy dworcu PKS)
ul. Rynek Zygmunta Augusta 19,16-300 Augustów

Istnieje możliwość rejestracji drogą mailową lub telefonicznie.
Kontakt: 728 755 936 / aot@poczta.onet.eu

Regulamin wydarzenia oraz formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej www.augustow.org.pl oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebook a także w biurze AOT.

„Z biegiem Kanału Augustowskiego” jest to już kolejna edycja imprezy, która pierwszy raz odbyła się w 2014 roku. Ma ona na celu popularyzację aktywnej turystyki, promocję szlaków turystycznych położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego i ich wyjątkowych walorów. Wydarzenie to, promuje produkt turystyczny ,,Kanał Augustowski” jako najbardziej atrakcyjny szlak wodny ziemi augustowskiej województwa podlaskiego oraz jednego z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce.

Zachęcamy do zapisów i udziału w wydarzeniu.

AOT