Dokładnie 50 uczniów z augustowskich szkół podstawowych może skorzystać z projektu “Politechnika Białostocka – Augustowski Uniwersytet Dziecięcy”. To jedyna taka okazja, aby uczestniczyć w rozwijających zajęciach organizowanych przez szkołę wyższą. Nabór uczniów trwa do 15 listopada – zatem szybko zapisujcie Wasze dzieciaki i dajcie im szansę poznania uczelni wyższej z bliska! 

Augustów partnerem projektu 

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa edukacyjna Politechniki Białostockiej, która co roku skupia ponad 130 uczniów z województwa podlaskiego. W tym roku, podczas oficjalnej konferencji, w której udział wziął Burmistrz Mirosław Karolczuk, augustowskie szkoły po raz kolejny dołączyły do projektu pod nazwą “Augustowski Uniwersytet Dziecięcy”. W ramach programu 50 młodych augustowian weźmie udział w 15 zajęciach warsztatowych na Politechnice Białostockiej. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Uczeń z własnym indeksem

Augustowski Uniwersytet Dziecięcy to program edukacyjny, dzięki któremu nasze dzieci poznają nauki ścisłe z zupełnie innej perspektywy. Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców Politechniki Białostockiej w specjalistycznych salach i laboratoriach uczelni. Zajęcia ze sztucznej inteligencji, wirtualne rzeźbienie 3D, ekscytująca podróż po kulturze chin z lektorką języka chińskiego, warsztaty dziennikarskie – to tylko kilka z interesujących zajęć jakie czekają na augustowskich uczniów. Dzieci przyjęte w ramach programu poczują się jak na prawdziwi studenci – podczas wykładu inaugurującego każdy uczestnik otrzyma swój indeks, w którym będzie odnotowywać przebieg zajęć. 

Złóż wniosek – to takie proste! 

Aby Wasze pociechy wzięły udział w rekrutacji do programu Augustowskiego Uniwersytetu Dziecięcego należy wypełnić formularz i złożyć go w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza dziecko lub dostarczyć do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Augustowie. Dzieciom, które zostaną zakwalifikowane, Miasto Augustów zapewnia bezpłatny transport do Białegostoku oraz opiekę nauczycieli podczas wyjazdów. Na zgłoszenia czekamy do 15 listopada 2021 roku. 

Pierwszy zjazd już 27 listopada! 

*Wszystkie niezbędne dokumenty są dostępne do pobrania TUTAJ >>>

|urzad.augustow.pl/