W sobotę (20.03) augustowscy siatkarze rozegrali w Białymstoku 3 mecz fazy Play-Out z Bestiosem Białystok. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostały w sobotę i niedzielę (13-14.03. 2021 r.), we własnej hali przy ulicy M. Konopnickiej w Augustowie.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Przypomnijmy, że oba mecze na „Konopce” Centrum wygrało. W sobotę 3:1, w niedzielę 3:2. Wczorajszy mecz w Białymstoku zakończył się 3. zwycięstwem naszej drużyny z rzędu. Tym razem 3:1. Tym samym, to Bestios Białystok nie zagra w 2. Lidze w przyszłym sezonie.

Taki wynik to powód do zadowolenia dla Augustowian, niemniej żałujemy, że na tym etapie rozgrywek, to właśnie dwa zespoły z naszego regionu musiały stoczyć ze sobą rywalizację o utrzymanie się w 2. Lidze ☹

We wcześniejszych rozmowach z nami, nasz grający trener Wojciech Iwanowicz i Prezes UKS Centrum Tomasz Wiszyński nie ukrywali, że liczyli na wynik końcowy w grupie nieco bliżej środka tabeli. Po tym bardzo nietypowym ze względu na panująca sytuację epidemiologiczną sezonie, najprawdopodobniej oczekiwania wielu drużyn i trenerów zostały poddane niezależnym od nich korektom.

Cieszymy się, że w przyszłym sezonie będziemy mogli znowu oglądać zmagania naszych siatkarzy w 2. Lidze Piłki Siatkowej. Obyśmy mogli też robić to z trybun na hali, nie jak w tym sezonie przed monitorami komputerów. W tym miejscu dziękujemy Centrum Augustów za przygotowywane relacje on-line z rozgrywanych meczy.

Rozgrywki zakończyły się. Nie oznacza to, że siatkarze mają luz do kolejnego sezonu. Przed zawodnikami i trenerami okres krótkiego odpoczynku i czas intensywnych przygotowań do sezonu 2021/22. Teraz w górę Panowie, w górę 😊

|Bart.