UWAGA! TRUDNE WARUNKI NA DROGACH

Autor / 9 miesięcy temu / AKTUALNOŚCI / Komentarze

Gwałtownie zmieniające się warunki drogowe, opady śniegu, mgły i marznąca nawierzchnia znacznie utrudniają kierowcom jazdę. Dlatego zadbajmy o to, aby bezpiecznie dojechać do celu. Sprawdźmy stan techniczny samochodu, jedźmy wolniej i zwracajmy uwagę na pieszych.

fot. KPP w Augustowie

Wraz ze zmianą pogody, sytuacja na drogach staje sie trudna, a nawet bardzo trudna – nie tylko dla kierowców, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy zwiększa się ryzyko zdarzeń drogowych. Występowanie mgły, opadów deszczu czy śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg. W takich warunkach nietrudno, aby nasz pojazd wpadł w poślizg. Wyprzedzanie, wymijanie w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne.

Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a także dostosowywać prędkość do swoich umiejętności i warunków panujących na drodze. Natomiast piesi o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz noszeniu elementów odblaskowych.

Minionej doby na terenie powiatu augustowskiego doszło do 6 kolizji.

| augustow.policja.gov.p

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content