Natomiast w Suwałkach akcja potrwa jeszcze przynajmniej kilkanaście dni.

Szczepienia nauczycieli w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

W ubiegłym tygodniu w suwalskim szpitalu szczepionkę przyjęło 100 nauczycieli, zaś do końca tego tygodnia zaszczepionych zostanie kolejnych 300. Placówka na bieżąco zamawia preparat, bo na jego przyjęcie czekają jeszcze uprawnieni nauczyciele z powiatu ziemskiego.

Z kolei w Augustowie chętnych do zaszczepienia było około 300 osób.  Jak mówi wiceburmistrz – Filip Chodkiewicz, proces ten powoli dobiega końca.

Ponad połowa naszych nauczycieli z klas I-III zgłosiła się do szczepień. Większość z nich została już zaszczepiona. To jest wybór i dobra wola tych nauczycieli. My w żaden sposób nie naciskaliśmy w tej kwestii. Lepiej, gdy oni sami decydują, bo to jest przecież ich zdrowie.

Podobnie sytuacja wygląda w Sejnach. Jak mówi dyrektor tamtejszego szpitala – Waldemar Kwaterski, szczepienia przebiegają zgodnie z planem:

Na dzisiaj mamy zgłoszonych 186 nauczycieli. Do tej pory zaszczepiliśmy 132. Ciągle zamawiamy nowe szczepionki.  Podejrzewamy, że nauczyciele z klas I-III są już zaszczepieni, bo w tej chwili rozpoczęliśmy już szczepienia pedagogów z klas 4-8 i liceum.

Drugą dawkę szczepionki AstraZeneca nauczyciele otrzymają po upływie trzech tygodni.

| red: kap

autor: Areta Topornicka / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki