W dniu 77. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy Augustowa i turyści przebywający w tym czasie w naszym mieście uczestniczą w organizowanej po raz kolejny akcji pn. AUGUSTÓW ODDAJE KREW ZA WARSZAWĘ. Organizatorem zbiórki krwi jest Miasto Augustów.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Mobilny punkt poboru krwi ustawiony jest w centralnym punkcie miasta na Rynku Zygmunta Augusta. Jest to akcja dwudniowa. Podobnie jak dziś (1.08.), jutro punkt będzie czynny od godz. 9:00 do 14:30.

Jak zaobserwowaliśmy w czasie naszej wizyty w miejscu prowadzenia akcji, cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Przed punktem cały czas ustawiają się osoby, które chcą oddać krew. Po godzinie 11:00 swoją krew oddał również Burmistrz Augustowa, Mirosław Karolczuk.

W tym samym miejscu trwa drugi dzień Kiermaszu Rękodzieła Augustynki. Tak jak wczoraj, stoiska rękodzielników oblegane są przez tłumy oglądających i kupujących. W parku za straganami od 11:00 czynne jest Kino Plenerowe w którym trwają prelekcje filmów dla dzieci. Augustynki potrwają do godz. 18:00.

|Bart.