Wczoraj (15.11) hospitalizowano tam aż 101 pacjentów z koronawirusem, z czego 38 pochodzi spoza powiatu i miasta.

zdjęcie: szpital w Augustowie, fot. augustow.org

Starosta Jarosław Szlaszyński wylicza, że cała placówka dysponuje około 150 miejscami.  

Łóżka covidowe są na oddziałach – zakaźnym, obu odcinkach wewnętrznego oraz intensywnej terapii. Miejsca takie zostały wygospodarowane również kosztem części chirurgii i ortopedii. Obecnie obłożenie szpitala to 133 chorych. Pozostali pacjenci przebywają na ortopedycznym, ginekologii oraz pediatrii. Chcielibyśmy, aby jak najdłużej działały one zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem.

Dyrektor szpitala Danuta Zawadzka dodaje, że trudna sytuacja jest już na oddziałach, gdzie przyjmowani powinni być „pacjenci niecovidowi”.

Na siedem miejsc Oddziału Intensywnej Terapii sześć zajmują chorzy na Covid-19. Tylko jedno przeznaczone jest dla innych osób, którzy będą wymagali przeniesienia np. z chirurgii. Tylko jedno łóżko jest więc rezerwowe. Dziś na położnictwie mamy ciężarną, będzie rodziła i jest zakażona koronawirusem. Przebywa tam również zdrowa kobieta.

Wszystkie poradnie, Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz świąteczna i nocna opieka na terenie szpitala na razie działają normalnie. Zostały natomiast wstrzymane planowe przyjęcia na oddziały niecovidowe.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki