Augustowscy policjanci zatrzymali 30 i 27-latka podejrzanych o naruszenie miru domowego i groźby jakie kierowali do mieszkańca. Mężczyźni w kominiarkach wtargnęli do jednego z mieszkań w Augustowie i grozili pozbawieniem życia mieszkającej tam kobiecie. Obydwaj zostali zatrzymani, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Augustowie

We wtorkowy wieczór policjanci dostali zgłoszenie, że w mieszkaniu została zaatakowana kobieta. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do mieszkania 30-letniej kobiety weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i grozili jej pozbawieniem życia. Pomiędzy napastnikami a kobietą i jej współlokatorem doszło do szarpaniny, w trakcie której kobieta ściągnęła kominiarki napastnikom.

Jednym z nich okazał się jej były konkubent. Pracujący na miejscu policjanci ustalili miejsce przebywania mężczyzn. Już następnego dnia zatrzymali obydwu w jednym z hoteli w powiecie augustowskim. 30-latek i jego o 3 lata młodszy kolega trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty naruszenia miru domowego a starszy z nich dodatkowo usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych.

Obydwaj mężczyźni za przestępstwa jakich się dopuścili odpowiedzą przed sądem. 30-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności a jego koledze do roku pozbawienia wolności. Jak ustalili policjanci powodem takiego zachowania mężczyzn była chęć zobaczenia się z dzieckiem jednego z nich.

|augustow.policja.gov.pl/