Trwają roboty drogowe na ulicy Hotelowej. Coraz bliżej końca prac. W październiku wystartowała realizacja ostatniej inwestycji drogowej w tym roku. Lista ulic wybudowanych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy jest długa.

fot. UM w Augustowie

Na Hotelowej powstanie równa, gładka jezdnia, chodniki, oświetlenie oraz wiele elementów małej architektury: ławki, ozdobne donice z kwiatami czy miejsce obsługi rowerzystów. Klimatyczna ulica właśnie zyskuje nowy blask i zmienia się w reprezentacyjny oraz atrakcyjny szlak. Zadowoleni na pewno będą fani wypraw rowerowych, ponieważ wzdłuż całej ulicy powstaje ścieżka pieszo-rowerowa wśród drzew.

W tym roku w Augustowie powstało 15 nowych dróg. To kolejny etap programu budowy ulic, który ratusz realizuje od kilku lat. Dziś przyzwyczailiśmy się już, że równy i gładki asfalt jest już w Augustowie standardem, choć do niedawna jeszcze tak nie było. Wszyscy możemy cieszyć się, że nareszcie skończył się koszmar przedzierania się przez dziurawe i piaskowe drogi, który przez lata trapił augustowian.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie