2021-10-15, 08:35 Warszawa (PAP)

Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków rozważamy wprowadzenie trzeciej, przypominającej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób powyżej 18 roku życia. Decyzja taka będzie w niedługim czasie – zapowiedział wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

Siedlce, 15.03.2021. Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska uczestniczył przy szpitalu tymczasowym na terenie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, 15 bm. w konferencji prasowej na której odniósł się do sytuacji w szpitalach tymczasowych w związku z rozwojem trzeciej fali epidemii Covid-19. (pp/dw) PAP/Przemysław Piątkowski

W piątek w Polsat News przyznał, że zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, resort rozważa wprowadzenie tzw. dawki przypominającej dla osób powyżej 18 roku życia. „Decyzja będzie w niedługim czasie” – zapowiedział.

Poinformował, że już 350 tys. osób przyjęło trzecią dawkę szczepionki – są to osoby powyżej 50 roku życia i pracownicy służby zdrowia.

Wraził również przypuszczenie, że na przełomie października i listopada Europejska Agencja Leków wyda rekomendację pozwalająca na szczepienia dzieci powyżej 5 roku życia. Według Kraski wtedy też ruszą szczepienia dla dzieci w tym wieku.

Kraska podał w piątek, że w Polsce stwierdzono 2771 nowych przypadków koronawirusa a 49 osób z COVID-19 zmarło.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ ok