Augustowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy oraz posiadanie narkotyków.

zdjęcie ilustracyjne KPP w Augustowie

Mężczyzna wjechał seatem do przydrożnego rowu. Jak się okazało był nietrzeźwy, a w jego samochodzie były narkotyki. Usłyszał już zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy oraz substancji psychotropowych.

W minioną środę nad ranem, policjanci z Augustowa otrzymali informację o seacie, który zjechał do przydrożnego rowu. Zgłaszający dodał, że do zdarzenia doszło na krajowej 61 na wysokości Bargłowa Kościelnego i w samochodzie znajdują się dwie osoby.

Policjanci po dojechaniu na miejsce zauważyli, jak mężczyzna przesiada się z fotela kierowcy na tylne siedzenie. Gdy mundurowi otworzyli drzwi od razu wyczuli woń alkoholu. W pojeździe leżały porozrzucane puste butelki po piwie. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie, a jego o 4 lata młodsza pasażerka ponad promil. W samochodzie policjanci znaleźli jeszcze wagę elektroniczną i torebkę foliową z białym proszkiem.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina o wadze ponad 5 gramów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Za prowadzenie po raz kolejny pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast w warunkach recydywy kara ta może zostać podniesiona o połowę górnej granicy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

|augustow.policja.gov.pl