Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie i zakłócenie miru domowego. Jak ustalili policjanci, 31 i 18-latek będąc pod wpływem alkoholu wtargnęli do mieszkania i tam pobili mężczyznę. Mieszkańcy miasta usłyszeli już zarzuty. Za czyny, których się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

zdjęcie KPP w Augustowie

W niedzielne popołudnie, dyżurny z augustowskiej komendy otrzymał informację, że w jednym z domów na terenie miasta biją się mężczyźni. Policjanci pojechali na miejsce, gdzie zauważyli wychodzących z posesji dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał kominiarkę, drugi kastet. Policjanci ich zatrzymali.

Obydwaj byli nietrzeźwi i agresywni. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie 31-latka ponad 2 promile, natomiast u 18-latka blisko 1,5 promila.

Policjanci na miejscu ustalili, że zatrzymani uszkodzili drzwi, weszli do pokoju i zaatakowali będącego tam mężczyznę. Bili go taboretem i kastetem, który trzymał jeden z nich. Napastnicy wielokrotnie wychodzili z mieszkania, a następnie wracali i bili pokrzywdzonego. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu.

Usłyszeli już zarzuty. Za udział w bójce i używanie niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

| augustow.policja.gov.pl