Prace dotyczą drogi w miejscowości Płaska, na modernizację, której samorząd województwa przeznaczył prawie milion zł. W ramach inwestycji na półtorakilometrowym odcinku zostanie m.in. wyremontowana nawierzchnia.

Umowę w tej sprawie podpisano w czwartek (17.06). Samorząd województwa podczas spotkania reprezentował Paweł Wnukowski, radny wojewódzki.

– To kolejny rok dobrych wiadomości dla mieszkańców gminy Płaska. W tamtym roku zrealizowaliśmy niezbędny, pięciokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej od miejscowości Mikaszówka za miejscowość Gruszki. Odcinek bardzo zdegradowany, który zagrażał bezpieczeństwu pieszych i kierowców. Dzisiaj kolejna bardzo dobra wiadomość: rozpoczynamy remont, o który od lat zabiegały władze gminy

– mówił radny Wnukowski i dodał, że w przyszłym roku cała droga przebiegająca przez Płaską ma być wyremontowana.

Satysfakcji z rozpoczynającej się inwestycji nie krył wójt gminy Wiesław Gołaszewski.

– Czekaliśmy bardzo długo. Remont tej drogi jest konieczny zarówno ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, jak i turystów, którzy do nas przyjeżdżają

– podkreślał.

Jak informował Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, remont rozpocznie się w ciągu kilku dni. Oprócz remontu zjazdów i nawierzchni zostaną też m.in. ustawione barierki ochronne na długości ok. 300 m. 

Arnold Saładonis, prezes zarządu Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A Suwałki (wykonawcy robót) zapewnił, że roboty zakończą się przed początkiem roku szkolnego.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka

fot.: Paulina Dulewicz

| wrotapodlasia.pl