W ręce policjantów ruchu drogowego wpadli kolejni kierowcy jadący na „podwójnym gazie”. Jednym z nich okazał się 33-letni mieszkaniec gminy Augustów. Miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W piątek o 9 w Kolnicy, policjanci drogówki zatrzymali do kontroli jadącego rowerem 55-letniego mężczyznę. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Augustów miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zakazano dalszej jazdy i ukarano mandatem karnym. Niespełna godzinę później w Podcisówku, w ręce tych samych mundurowych wpadł 62-letni mieszkaniec gminy Sztabin. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca daewoo miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce mundurowych w sobotę przed 15 w Kolnicy. W trakcie rozmowy z kierowcą Citroena, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 33-letni mieszkaniec gminy Augustów miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

62 i 33-latek od razu stracili prawo jazdy, a teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

|augustow.policja.gov.pl