Augustowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież perfum z drogerii. W trakcie zatrzymania policjanci przy mężczyznach znaleźli środki odurzające. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana, amfetamina oraz tabletki MDMA. Mieszkańcy Augustowa usłyszeli już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

fot. KPP w Augustowie

Augustowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież perfum z drogerii. Na początku października, w Augustowie łupem 32-latka i 33-latka padły markowe perfumy. Właściciel drogerii oszacował straty na ponad 4000 złotych.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzn, gdyż ich przestępczą działalność zarejestrowały kamery monitoringu. Jako pierwszego kryminalni zatrzymali 32-latka w jego mieszkaniu w Augustowie. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli 1,5 grama marihuany oraz niespełna gram amfetaminy.

Dwa dni później w ręce kryminalnych wpadł 33-latek. Mężczyzna również został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Augustowie. On też miał w domu marihuanę i 17 sztuk tabletek MDMA. Mieszkańcy Augustowa usłyszeli już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczone środki odurzające trafiły do badań, na podstawie których zostanie ustalona odpowiedzialność mężczyzn.

| augustow.policja.gov.pl/