We wtorek, 23 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego w Augustowie odbyła się uroczystość uhonorowania mieszkańców naszego miasta, którzy przeżyli w związku małżeńskim 50 lat. Tym razem bohaterami uroczystości były 3 pary Jubilatów.

zdjęcia Urząd Miejski w Augustowie

Państwo Halina i Czesław Iwaszko, Państwo Wanda i Tadeusz Krukowscy oraz Państwo Lucyna i Henryk Młodzianowscy zostali odznaczeni „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Pan Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Na pytanie o receptę na długie udane wspólne życie Jubilaci zgodnie oświadczyli, że najważniejszy jest wzajemny szacunek, przyjaźń i miłość. Na tym nie koniec, niezbędne są także: tolerancja, wyrozumiałość, cierpliwość, wola dojścia do porozumienia i choć szczypta romantyzmu. 

Burmistrz Augustowa życzył Jubilatom dużo zdrowia, i wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia. Podkreślił jednocześnie, że Jubilaci powinni być wzorem do naśladowania dla młodych małżonków, ponieważ coraz więcej małżeństw zbyt szybko się rozpada. Spotkaniu towarzyszyła doniosła atmosfera. Niestety z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne w uroczystości nie mogły wziąć udział osoby najbliższe Jubilatom.  

Przy okazji tego jubileuszu informujemy, że do zgłoszenia inicjatywy przyznania „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” do Wojewody Podlaskiego dla mieszkańców Augustowa uprawniony jest Burmistrz. Wobec powyższego w sprawie otrzymania Medali należy zgłaszać się do Urzędu Stanu Cywilnego w Augustowie ul. 3 Maja 49. 

|Urząd Miejski w Augustowie