Stoły do gier, butelkomat, plenerowa biblioteka, a może bezpłatna sterylizacja zwierząt? Który projekt jest najbliższy Twojemu sercu? Sam zdecyduj na co przeznaczymy pół miliona złotych. W artykule znajdziesz opis wszystkich inwestycji, na które możesz zagłosować – koniecznie przeczytaj do końca!

Czym jest Augustowski Budżet Obywatelski?

To specjalnie wydzielona część budżetu Augustowa. Dzięki ABO mieszkańcy mogą dzielić się swoimi pomysłami i bezpośrednio włączyć się w rozwój miasta. Zgłaszanie inicjatyw, promowanie ich wśród mieszkańców i wspólny wybór projektów dają możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądała nasza okolica. Z ABO masz realny wpływ na to, co jeszcze stworzymy w Augustowie!

Głosowanie – czas start!

Mirosław Karolczuk, Burmistrz Miasta Augustowa, zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu – Mieszkańcy Augustowa słyną z ciekawych inicjatyw zgłaszanych w Augustowskim Budżecie Obywatelskim. Nie inaczej jest w tym roku! Jestem dumny z kreatywności augustowian i cieszę się, że każdy zgłoszony pomysł może być ciekawym urozmaiceniem naszego codziennego życia w Augustowie. Zachęcam do oddawania głosów na pomysły, który w szczególności przypadły Państwu do gustu. Niech wygrają projekty najbliższe sercom augustowian! 

Sam zdecyduj! 

Augustowianie mogą już zdecydować, na co zostanie przeznaczone pół miliona złotych z tegorocznej puli.  Zagłosuj spośród zakwalifikowanych projektów:

1. Eko – plenerowa biblioteka – to projekt, który umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ciesząc się dobrą książką. Każdy zainteresowany może wypożyczyć lekturę lub zasilić zbiory biblioteczki, oddając własną lekturę.  Koszt 40 000 zł.

2. Zielony Atol – pomysł zakłada wkomponowanie budynku Atola w przestrzeń około parkową, poprzez obsadzenie szybko pnącym bluszczem. Koszt 71 500 zł.

3. Projektor na budynku nowego ratusza – projektor skierowany na ścianę budynku Urzędu Miejskiego posłuży jako element dekoracyjny przestrzeni miejskiej. Iluminacje świąteczne lub grafika statyczna dedykowana konkretnej uroczystości wprowadzi mieszkańców i turystów w klimat świąt lub innych ważnych dni. Koszt 106 695 zł. 

4. Stoły do gier- zakup oraz instalacja w okolicach Amfiteatru 2 stołów do tenisa stołowego oraz 1 podwójnego do szachów i chińczyka. Koszt 19 038 zł. 

5. Bezpłatna Sterylizacja Psów i Kotów – sfinansowanie zabiegów sterylizacji oraz kastracji psów i kotów właścicielskich. Koszt 50 000 zł.

6. Butelkomat – to nowoczesne rozwiązanie w kierunku ochrony środowiska. Dzięki projektowi każdy chętny będzie mógł oddać do ponownego przetworzenia zużyte butelki PET. Koszt 98 400 zł. 

7. Profilaktyka raka szyjki macicy – projekt polega na zakupie 125 szt. szczepionek przeciwko wirusowi HPV dla dziewcząt wieku od 9 do 14 lat. Koszt 147 750 zł.

8. Placyk do Street Workoutu (Kalistenika) – celem projektu jest stworzenie specjalistycznego, w pełni wyposażonego placu do ćwiczeń siłowych, zwanych kalisteniką. Koszt 87 000 zł. 

Głosuj – to takie proste!

Wybierz jeden projekt, który Twoim zdaniem zasługuje na realizację i zagłosuj! Wystarczy, że odwiedzisz stronę www.zmieniamy.augustow.pl, oddasz swój głos osobiście w Urzędzie Miejskim lub zagłosujesz korespondencyjnie. Masz czas do 18 października 2021 r.

Ty też możesz mieć wpływ na rozwój Augustowa. Działaj razem z nami!

|UM w Augustowie