W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby najbliższych. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, czasami nawet setek kilometrów. Tradycyjnie – policjanci w tych dniach dbać będą o nasze bezpieczeństwo organizując akcję „Znicz 2021”, która w tym roku rozpocznie się już 29 października i potrwa do 2 listopada.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Najbliższe dni to czas odwiedzania i porządkowania grobów naszych bliskich, dlatego spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów oraz pieszych, szczególnie w rejonach cmentarzy i trasach wjazdowych i wyjazdowych. W celu usprawnienia ruchu drogowego w okolicy cmentarzy na terenie Augustowa przewidujemy zmiany w jego organizacji

Augustowscy funkcjonariusze w dniach od 29 października do 2 listopada będą szczególnie zwracać uwagę, na bezpieczeństwo na drodze oraz informować między innymi o zagrożeniach związanych z kradzieżami kieszonkowymi, włamaniami do mieszkań i samochodów. Każdy kierowca musi liczyc się z tym, że spotkanie z policjantami będzie związane ze sprawdzeniem ich stanu trzeźwości. Wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie!

W razie potrzeby funkcjonariusze ruchu drogowego podejmą ręczną regulację ruchu. Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa na skrzyżowaniu, to polecenia policjanta kierującego ruchem są najważniejsze. Wszyscy kierowcy są zobowiązani do wykonywania jego poleceń. Sygnały dawane przez kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna, znaki drogowe, czy tak zwana „reguła prawej ręki”.

Policjanci będą pomagać kierowcom oraz czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy wybiorą się w tych dniach na cmentarze. Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie.

!!! UWAGA – zmiana organizacji ruchu!!!

W związku z tym, że tak wiele osób będzie chciało odwiedzić groby najbliższych, na niektórych ulicach zostanie zmieniona organizacja ruchu. 1 listopada, w celu usprawnienia ruchu drogowego, w okolicy augustowskiego cmentarza przewidujemy zmiany w jego organizacji, polegające na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicach Szpitalnej i Zarzecze.

Wjazd na parkingi znajdujące się w kompleksie leśnym przy ulicy Zarzecze będzie odbywał się ulicą Szpitalną, w kierunku ulicy Hotelowej. Wyjazd z parkingów będzie możliwy ulicą Hotelową oraz ulicą Zarzecze. Należy mieć na uwadze, że na odcinku od wjazdu do wyciągu nart wodnych, do ulicy Mostowej ruch będzie odbywał się w jednym kierunku, o czym będą informowali kierujący ruchem policjanci oraz strażacy OSP Augustów – Lipowiec.

Od 29 października wyjątkowo będzie można, zaparkować pojazd na ścieżce rowerowej przy ulicy Partyzantów. Dodatkowo informujemy, że na czas przejścia procesji z Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego do cmentarza, ulica Mostowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów.

Przy pozostałych cmentarzach w powiecie augustowskim nie przewiduje się większych zmian w organizacji ruchu.

|augustow.policja.gov.pl/