Augustowskie Placówki Kultury oraz Zofia Piłasiewicz serdecznie zapraszają w czwartek 8 lipca do kina Iskra (ul. 3 Maja 38), gdzie o godz. 18:00 rozpocznie się promocja książki „Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna”.

Syberyjski sen to opowieść o, wciąż egzotycznym dla wielu z nas, świecie syberyjskiej przyrody – zadziwiającej skalą, dzikiej i nieujarzmionej… To opowieść o Innych, napotkanych po drodze – o ludziach żyjących z rybałki w zapomnianych przez Boga wsiach i pasiołkach, o szamanach, o obrzędzie kamłania, o losach świata, jakie odczytać można z rytmu wybijanego na szamańskim bębnie, wreszcie – opowieść o zmaganiu się z żywiołem wody, z potęgą syberyjskich rzek, z pierwotną przyrodą, ale także opowieść o zmaganiu się ze sobą, z własnymi słabościami… I o terapeutycznym powrocie do natury… W programie spotkania opowieści i pokaz slajdów. Będzie też okazja do zakupu książki w promocyjnej cenie.

Wstęp bezpłatny – zapraszamy

APK

Zofia Piłasiewiczpsycholog, psychoterapeutka, podróżnik, autorka książek „Syberyjski sen – opowieść bezdrożna”, „Gruzja – wpół drogi do nieba”,  „Podróż”, tomiku poetyckiego „Ćwiczenia z pamięci” oraz  licznych artykułów prasowych związanych z podróżami i nie tylko. Współautorka „Literackiego Atlasu Polski” i tekstów do albumów „Kanał Augustowski”, „Rospuda”. Indywidualne wystawy fotograficzne: „Moje pejzaże” – 2008, „Bliżej Natury” – 2009, „Impresje” – 2010, „Sen leśnych olbrzymów” – 2012, „Mężczyźni w obiektywach kobiet” – wystawa zbiorowa 2013.