W całym kraju odbywają się dziś demonstracje w obronie obecności Polski w UE. Na transparentach demonstrujących widnieje hasło „My ZostajeMY w UE! Jesteśmy z Europą”. Protesty organizowane są po tym, jak Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepisy traktatu o UE są niezgodne z polską konstytucją.

fot. augustow.org

Również w Augustowie kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców spotkała się o godz. 18 w centralnym punkcie miasta przy Kolumnie Zygmunta Augusta.

Spotkaliśmy się, aby zademonstrować swoją przynależność do Unii Europejskiej. Pokazać, że chcemy w niej pozostać, i żeby nikt nas z niej nie wyprowadzał. To co powiedziała w imieniu władzy Julia Przyłębska, że nie zamierza przestrzegać prawa Unii Europejskiej, może zniweczyć trud całego narodu włożony w dążenia do demokratycznego państwa

– powiedziała nam po spotkaniu jedna z jego uczestniczek.

W Augustowie doszło do próby zakłócenia protestu i usiłowania podpalenia flagi UE. Miała miejsce interwencja policyjna. Z informacji, której udzieliła nam rzecznik augustowskiej policji, st. sierż. Agata Iwanowicz, w tej sprawie został sporządzony wniosek do sądu o wykroczenie.

|Bart. / augustow.org