Najbliższy ustawowy dzień wolny od pracy wypada w Boże Ciało – 16 czerwca. W piątek, po Bożym Ciele Zakład Ubezpieczeń Społecznych pracuje jak zwykle, czyli w godz. od 8 do 15.00.

– Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest świętem ruchomym. W tym roku przypada w czwartek 16 czerwca i jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W praktyce oznacza to, że w czwartek zamknięty będzie również ZUS – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Za to, 17 czerwca nie jest już dniem wolnym. W piątek, sale obsługi klientów w placówkach ZUS oraz Centrum Obsługi Telefonicznej będą czynne od godz. 8.00 do godz.15.00.

W tym dniu w standardowych godzinach będą działały infolinie zewnętrzne:

•          w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego – do godz. 20.00 (tel. 22 11 22 111)

•          w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy – do godz. 18.00. (tel. 22 444 02 55)

Zachęcamy do załatwiania swoich spraw w ZUS bez wychodzenia z domu. Możemy to zrobić przez 7 dni w tygodniu za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Z ekspertem ZUS-u możemy także porozmawiać przez internet w godzinach urzędowania Zakładu w trakcie e-wizyty, czyli wideorozmowy – dodaje rzeczniczka.

Z kolei osoby, które chciałyby na miejscu w placówce porozmawiać z ekspertem ZUS, mogą takie spotkanie wcześniej umówić na konkretny dzień i godzinę przez PUE ZUS lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr telefonu: 86 278 21 78 – dla umawiania wizyt w placówkach ZUS w Białymstoku, Augustowie, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Siemiatyczach, Sokółce, Suwałkach, Wysokiem Mazowieckiem, Zambrowie, Łomży, Grajewie i Kolnie.

|Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku