W minioną sobotę augustowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży motoroweru ze stodoły, znajdującej się na jednej z posesji w powiecie augustowskim. Jak ustalili mundurowi za kradzieżą może stać jeden z domowników, który był im znany z podobnej działalności przestępczej.

fot. KPP w Augustowie

Szybko wyszło na jaw, że 18-latek mógł pojechać skradzionym motorowerem do kolegi do Sztabina. Mimo, że dzielnicowi z tamtego posterunku nie zastali tam mężczyzny to ustalili, że jadąc motorowerem wjechał nim do rowu i tam go zostawił. Kiedy następnego dnia 18-latek wrócił do domu, wpadł prosto w ręce dzielnicowych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna ma obowiązujący od 2021 roku, 4 letni sądowy zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami.

18-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał zarzuty kradzieży i niestosowania się do sądowych zakazów. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu augustowskiego odpowie również za spowodowanie kolizji. 

| https://augustow.policja.gov.pl/