6 grudnia obchodziliśmy 30-lecie Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Na auli Augustowskiego Centrum Edukacji wystąpiło kilka grupy, które przygotowały pokazy artystyczne. Swoje talenty zaprezentowały m.in. dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, wychowankowie Domu Pomocy Społecznej czy też grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6. Główną atrakcją był występ Radosława Liszewskiego – wokalisty i lidera zespołu „Weekend”.

Fot. UM w Augustowie

30-lecie Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Minęło 30 lat od ustanowienia przez ONZ święta osób z niepełnosprawnościami. Jubileuszowe obchody odbyły się w Augustowskim Centrum Edukacyjnym. Występy na żywo uzupełnił kilkuminutowy film z życzeniami od zaprzyjaźnionych organizacji z całego Świata. Organizatorem wydarzenia był Augustowski Zespół Szkół Specjalnych. W uroczystościach udział wzięli: Zastępca Burmistrza Miasta Augustowa Filip Chodkiewicz oraz Kierownik Wydziału Spraw Społecznych Michał Kotarski.

Występ Radosława Liszewskiego z zespołu „Weekend”

Momentem kulminacyjnym tego południa był koncert wokalisty zespołu „Weekend”. Grupa słynie z takich utworów jak „Ona tańczy dla mnie”, „Za każdą chwilę z Tobą” czy „Moje miasto nigdy nie śpi”. Wokalista podczas uroczystości zaprosił na scenę wszystkie dzieci biorące udział w wydarzeniu, które razem z nim zaśpiewały kilka piosenek. Występ przyniósł dużo radości i z pewnością na długo zostanie w pamięci najmłodszych.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie