W piątek (11.02.2022), w Miejskim Domu Kultury w Augustowie odbyły się kolejne Warsztaty Malarskie Dla Dorosłych. Tym razem inspirowane twórczością Vincenta Van Gogha, holenderskiego malarza postimpresjonistycznego.

zdjęcie: uczestnicy warsztatów, fot. augustow.org

Pomysł zorganizowania warsztatów malarskich dla osób dorosłych zrodził się w głowach Augustynek. Znanej już – i to nie tylko w Augustowie grupy kobiet, które połączyło wspólne zainteresowanie sztuką. Okazał się trafieniem w punkt. Podobnie jak organizowany przez Augustynki Kiermasz Rękodzieła, podczas którego swoje wyroby rok rocznie wystawia kilkudziesięciu wystawców z naszego i innych regionów północno-wschodniej części Polski. Zapał i zaangażowanie Augustynek od samego początku docenione zostały i uzyskały wsparcie Augustowskich Placówek Kultury. Dzięki takiej współpracy, wydarzenia, które w pierwotnym zamierzeniu miały być jednorazowymi, okazjonalnymi przekształciły się w cykliczne, znalazły swoje miejsce w kalendarzu wydarzeń Augustowa.

Warsztaty malarskie dla dorosłych – a raczej prace, które na nich powstają mają swój żywot dalszy. W Miejskim Domu Kultury, po jego przebudowie znalazło się odpowiednie miejsce do ich wyeksponowania. W ten sposób mamy dodatkową, stałą wystawę malarstwa w MDK-u. Tym miejscem jest Hol na piętrze budynku. Aktualnie możemy oglądać tam prace uczestników 6. warsztatów, których bohaterem był austriacki malarz i grafik, przedstawiciel wiedeńskiego modernizmu Gustav Klimt. Pod koniec lutego zawisną tam obrazy inspirowane malarstwem Vincenta Van Gogha.

Wczoraj w trakcie trwania warsztatów poprosiliśmy panie Renatę Rybsztat i Izę Cembor o przybliżenie tego, co dzieje się na warsztatach? Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy.

Galerię zdjęć z tego wydarzenia możecie obejrzeć na naszym profilu facebookowym TUTAJ >>>

|Bart / augustow.org