To już się dzieje! Szczyty augustowskich bloków zaczynają wypełniać się kolorowymi muralami. Pieczołowicie tworzone przez artystów szkice, teraz zaczęły nabierać ostatecznych kształtów. Z gąszczy kresek i kropek wyłaniają się pełnoprawne i kolorowe obrazy. W Augustowie do 22 lipca trwa Festiwal Murali!

AUGUSTÓW NABIERA KOLORÓW. NA BLOKACH POWSTAJĄ GIGANTYCZNE OBRAZY

Pracę artystów można z bliska oglądać na ulicach Augustowa od 18 lipca. Nasze miasto tego lata wzbogaci kilka nowych murali. Puste ściany bloków stały się podłożem dla pięknych prac malarskich, które staną się wizytówką kilku osiedli w Augustowie.

Wśród powstających prac są m.in. tancerka z obchodzącego w tym roku swoje dwudziestolecie Zespołu Pieśni i Tańca „Bystry”, sylwetki Laury i Janusza Gąsiewskich, postać aktora Janusza Michałowskiego oraz motywy związane z turystyką i aktywnością fizyczną na Augustowszczyźnie.


Augustów Wybiera

Przypominijmy, że decydujący głos, które murale zaistnieją we wspólnej przestrzeni miejskiej, należał do augustowian. Projekty murali przygotowali uznani artyści, którzy uliczne dzieła sztuki tworzą od wielu lat. Na każdą z lokalizacji artyści przygotowali po dwie koncepcje. Augustowianie zadecydowali w głosowaniu on-line na przygotowanej platformie „Augustów – Wybiera CitizenLab”, które z nich ostatecznie upiększą ściany.


Funkcjonowanie platformy „Augustów – Wybiera CitizenLab” oraz działania w ramach projektu „e-Demokracja. Mieszkańcy mają moc!” są prowadzone we współpracy Urzędu Miejskiego w Augustowie z Fundacją SocLab. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie