5 listopada 2022 roku w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Warto podkreślić, że to najbardziej prestiżowe zawody w tej kategorii wiekowej (do 11 lat).

Do rywalizacji sportowej na tym turnieju stanęły trzy zawodniczki reprezentujące barwy augustowskiego taekwondo. Zawody rozgrywane były w konkurencjach: sprawnościowych oraz w walce sportowej. Wyniki naszych taekwondzistek są imponujące, ponieważ dziewczyny stawały aż pięć razy na podium!

Mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zarówno w konkurencjach sprawnościowych, jak i w konkurencjach walk została Izabela Śpiczko. Swój ostatni start w tej kategorii wiekowej ukończyła dwoma złotymi medalami przywiezionymi do Augustowa, tym sposobem spełniła również swoją zapowiedź z ubiegłego roku, kiedy to zdobywając brązowy medal w swoim debiucie, stwierdziła: „za rok będzie złoto” i tak, też się stało.

To jednak nie koniec dobrej passy dziewczyn na tym turnieju, ponieważ Vice mistrzynią w swojej kategorii wiekowej została Julia Malinowska – to jej pierwszy start na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Nieco niżej na podium stanęła z brązowym medalem jej siostra Natalia Malinowska. Julia wywalczyła brązowy medal również w konkurencjach sprawnościowych, a Natalia zajęła 4 miejsce, przez co można śmiało powiedzieć, że augustowianki to dziewczyny na medal! Mamy także nadzieję, że siostry za rok powtórzą sukces Izy, a Iza równie walecznie będzie się spisywać w nowej kategorii kadet, do której teraz przechodzi.

Jesteśmy dumni z dziewczyn, nie tylko z ich osiągnięć na turnieju, ale także za ich wkład pracy włożony na treningach. Widać w tym sukcesie również duże zaangażowanie rodziców, ich wsparcie i motywację. Ważne jest także to, że coraz częściej stając na podium, różnych zawodów tych w kraju, jak i za granicą pokazujemy wyraźnie, gdzie jest Augustów i jacy wartościowi młodzi ludzie go reprezentują!

Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił w sportach walki i samoobrony, jak również do wspierania naszych zawodników w przygotowaniach oraz w wyjazdach na turnieje.

Trenerzy Panther Academy: Martyna Rzęsa i Kamil Jasiński