Teraz Jarosław Szlaszyński będzie zarabiał 19 470 złotych brutto. To maksymalna kwota, na jaką pozwala rozporządzenie o wynagrodzeniach w samorządach.

fot. Marta Sołtys / RB

Tak podczas czwartkowej sesji (30.12) uzasadniał podwyżkę przewodniczący rady powiatu Andrzej Mursztyn.

– Kierowany przez starostę powiat augustowski z powodzeniem realizuje zadania we wszystkich obszarach swojej działalności, czyli: opieka medyczna, budowa i utrzymanie dróg oraz edukacja. Pozyskuje on na te cele fundusze ze źródeł zewnętrznych. Nasz samorząd pod jego przewodnictwem od lat zajmuje wysokie miejsca w konkursach i rankingach krajowych. 

Za przyznaniem staroście wyższego wynagrodzenia głosował nawet radny opozycyjny Michał Kotarski.

– Z panem starostą nie zgadzam się w wielu kwestiach. Uważam jednak, że osoby piastujące takie stanowiska powinny zarabiać godnie. Jest to funkcja dana na pewien okres. Odpowiedzialność oraz decyzje, jakie należy podejmować, właściwie bierze tylko na swoje barki. Uchwała przedstawiona radzie ustanawiała maksymalną podwyżkę. Można było oczywiście dać mniej.

Podczas czwartkowej (30.12) sesji radni zwiększyli również swoje diety. Teraz będą otrzymywali tysiąc złotych, czyli o 400 więcej niż do tej pory. Natomiast przewodniczący rady dostanie o 600 złotych więcej, czyli 2,5 tysiąca miesięcznie.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki