Dziś (11.11) w całej Polsce odbyły się setki uroczystości z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W Augustowie główna uroczystość z tej okazji rozpoczęła się o godz. 11:30 na Rynku Zygmunta Augusta.

Wcześniej, w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została Masza święta. Po mszy, jej uczestnicy przemaszerowali na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie na placu przy pomniku „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę” rozpoczęła się część oficjalna obchodów.

Mieszkańcy i goście przebywającego tego dnia w Augustowie, wysłuchali trzech wystąpień okolicznościowych. Wystąpili według kolejności: Mirosław Karolczuk – burmistrza miasta Augustowa, Michał Wiśniewski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej i Paweł Wnukowski – radny Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wystąpień w całości można wysłuchać w filmie zamieszczonym niżej.

Wydarzeniem, które po raz drugi towarzyszyło obchodom Święta Niepodległości w Augustowie był II Bieg Niepodległości. Po biegu, Burmistrz Augustowa zaprosił wszystkich uczestników na gorącą grochówkę.

Fotorelacja z części uroczystości na Rynku Zygmunta Augusta TUTAJ >>>

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.559849049481483&type=3

Fotorelacja z II Biegu Niepodległości TUTAJ >>>

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.560125076120547&type=3

|Bart. / augustow.org