Wolontariuszy do liczenia zwierząt szuka Biebrzański Park Narodowy.

Biebrzański Park Narodowy, Ścieżka Czerwone Bagno, fot. Paweł Wądołowski

Pod koniec lutego odbędzie się doroczna akcja liczenia zwierzyny mieszkającej w Parku. Jak mówi jego dyrektor Artur Wiatr, inwentaryzacja potrwa kilka dni, a do jej przeprowadzenia pracownicy Parku potrzebują wsparcia.

– Jednym z ważnych działań ochronnych prowadzonych w Biebrzańskim Parku Narodowym jest inwentaryzacja dużych ssaków takich jak jeleń, sarna, dzik, łoś. W tym roku taka inwentaryzacja odbędzie się w ramach tworzonego projektu planu ochrony. Inwentaryzacja odbędzie się w dniach pomiędzy 21 a 25 lutego. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu na zasadzie wolontariatu

– mówi Artur Wiatr. 

Wolontariuszem może zostać każda osoba pełnoletnia, a niepełnoletni muszą być pod opieką dorosłych. Trzeba też być przygotowanym na trudne warunki.

– Zapraszamy przede wszystkim miłośników przyrody, osoby, które lubią aktywnie spędzać czas na powietrzu. Będzie to doskonała okazja do poznania Parku i obserwowania zwierzyny. Proszę pamiętać o odpowiednim obuwiu i ciepłym ubraniu, najlepiej na cebulkę

– dodaje Artur Wiatr. 

Szczegółowe informacje na temat tego, gdzie i do kiedy wolontariusze mogą się zgłaszać są dostępne na stronie www.biebrza.org.pl.

| red: mag

autor: Paweł Wądołowski/radio.bialystok.pl/