Dzisiaj Mirosław Karolczuk – Burmistrz Augustowa podpisał umowy z wykonawcami rewitalizacji Osiedla Przylesie. Zbudujemy nowe uliczki, chodniki, miejsca parkingowe i oświetlenie LED, a dzieci będą grać w piłkę na nowym boisku i bawić się na bezpiecznym placu zabaw.

fot. UM w Augustowie

Nowy wygląd osiedla zaplanowaliśmy wspólnie z mieszkańcami, którzy wskazali co jest dla nich najważniejsze. Konsultacje zakończyliśmy głosowaniem nad wyborem koncepcji. Kolejnym etapem były uzgodnienia i zdobywanie niezbędnych pozwoleń. Wszystkie formalności za nami. Czas na prace budowlane.

Burmistrz realizuje plan

Na rewitalizację Osiedla Przylesie pozyskaliśmy 5 milionów złotych dofinansowania. Burmistrz od początku kadencji podkreślał, jak ważna jest dla niego rewitalizacja jednego z najstarszych osiedli w Augustowie. Zorganizowaliśmy konsultacje, w których zebraliśmy oczekiwania mieszkańców. Po wyborze koncepcji przeszliśmy przez kolejne etapy: uzgodnień, uzyskania pozwoleń, przetargu i zwieńczenia formalności, czyli dzisiejszego podpisania umowy. 

– W drodze do rewitalizacji Osiedla musieliśmy rozwiązać umowę z pierwotnym projektantem, który nie dotrzymywał terminów. Wiązało się to ze znalezieniem nowego wykonawcy i kolejnym oczekiwaniem na efekt prac. Przez ostatnie kilka miesięcy ogłoszenie przetargu wstrzymywały procedury związane z dysponowaniem gruntami należącymi do Powiatu Augustowskiego. Pan
Starosta odmówił miastu udzielenia prawa do dysponowania terenem. To był złożony proces. Zawsze jednak warto konsekwentnie zmierzać do celu. Rozstrzygnęliśmy przetarg, podpisaliśmy umowy, a teraz czas na rozpoczęcie budowy. Osiedle Przylesie zmieni swoje oblicze i będzie wizytówką naszego Augustowa – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Augustów to jego mieszkańcy

Koncepcja rewitalizacji „Przylesia” to wynik prac mieszkańców, urzędników, radnych oraz projektantów. Augustowianie chętnie brali udział w konsultacjach i dzielili się uwagami. Na Osiedlu Przylesie pojawią się nowe chodniki, plac zabaw, boisko, bogata zieleń, miejsca parkingowe. Znikną z kolei bariery architektoniczne – jak przy każdej nowej, miejskiej inwestycji. To komfort i poprawa jakości codziennego życia mieszkańców kształtowała projekt rewitalizacji osiedla.

– Osiedle Przylesie od to jeden z moich priorytetów w tej kadencji. Zadanie było wymagające, ale konsekwencja i determinacja przynoszą efekty. Dziękuję mieszkańcom za aktywne uczestnictwo w planowaniu remontu. Dziś z radością mogę ogłosić, że umowy zostały podpisane i wkrótce zaczynamy remont Osiedla Przylesie – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk
 

Wykonawcy planują rozpocząć prace tak szybko, jak to możliwe. Osiedle ma być gotowe za maksymalnie 15 miesięcy. O kolejnych etapach inwestycji będziemy informować na bieżąco.
 

[*as] Urząd Miejski w Augustowie