1 października 2022 roku odbył się turniej w taekwondo olimpijskim Bydgoszcz Cup 2022, który zgromadził ok. 300 zawodników z całej Polski. Do rywalizacji sportowej przystąpiła 9 osobowa reprezentacja z augustowskiego klubu taekwondo Panther Academy. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach Kyorugi, to znaczy w walce sportowej, w kategorii młodzika, kadeta i juniora. Drużyna z Augustowa z tego turnieju przywiozła 9 medali.

Kategorię młodzik reprezentowała Izabela Śpiczko, która w walce finałowej dość szybko wypunktowała swoją rywalkę, tym samym wywalczyła w tej kategorii swój kolejny złoty medal zdobyty dla Augustowa.

Kategorię Kadet reprezentował Mikołaj Targos, stoczył on bardzo emocjonujące pojedynki w tym turnieju. W pierwszej walce, swoim stylem dostarczył wielu emocji kibicom.  Drugą walkę kończy przed czasem w drugiej rundzie. Mikołaj zakończył rywalizację na 3 miejscu zdobywając brązowy medal, gdyż w drodze na szczyt podium stanął mu przeciwnik z Poznania, który po zaciętej rywalizacji w 3 rundzie wygrywa ją 1 punktem. Mikołaj dodatkowo wystartował w innej kategorii, gdzie zdobył złoto.

W kategorii Junior barwy klubu z Augustowa reprezentowało 7 zawodników. Turniej był dla nich doskonałym sprawdzianem umiejętności i wyciągnięciem wniosków przed nadchodzącymi niebawem Pucharami Polski P2. W klasyfikacji medalowej dobrą passę startową utrzymuje nadal Kinga Kutyło, która również tym razem wraca z zawodów ze złotym krążkiem.  Z kategorii kobiet Junior do 63 kg Oliwia Deręcz zdobywa srebrny medal, a mężczyzn Bartosz Bacewicz również zdobywa srebro. Pozostali zawodnicy klubu Panther Academy w kategoriach juniorskich chłopaków uplasowali się na trzecich miejscach. Brązowe medale zdobyli: kategorii junior do 59 kg – Jakub Potapowicz, w kategorii junior do 63 kg – Hubert Rudziewicz, w kategorii do 73 kg – Dawid Stasiński, natomiast Patryk Balukiewicz tym razem wraca ze zdobytym doświadczeniem.

Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje, ponieważ sam start jest świetną formą rozwoju osobistego, zarówno psychicznego jaki i fizycznego. Zawodnicy, aby wystartować w zawodach muszą przepracować wiele godzin na salach treningowych, ciągle podnosić sobie poprzeczkę, pokonywać swoje słabości i ograniczenia, aby w końcu stanąć do rywalizacji na zawodach. Tam następuje weryfikacja umiejętności, doświadczenia i włożonej pracy na treningach. Medal jest potwierdzeniem, ile kto zainwestował czasu oraz sił w swój rozwój i umiejętności.

Trenerzy Panther Academy: Martyna Rzęsa i Kamil Jasiński