2022-03-13, 07:37 Kijów (PAP)

Celem rosyjskiego ataku rakietowego w obwodzie lwowskim przy granicy z Polską był poligon jaworowski – podaje Ukraińska Prawda. Powołując się na wojskowych, portal Suspilne podaje, że atakowana była jednostka wojskowa.

Ukrainka płacze podczas ceremonii pogrzebowej trzech ukraińskich żołnierzy poległych w walkach z siłami rosyjskimi we Lwowie, 9 marca 2022 r. Odbyła się uroczystość upamiętniająca trzech żołnierzy: Dmytro Kotenko, Kyrylo Moroza i Wasyl Wyszywani, którzy zginęli w pobliżu miasta Chersoń podczas agresji Rosji na Ukrainę. EPA/MYKOŁA TYS: PAP/EPA.

Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa, bardziej znane jako jaworowski poligon wojskowy, znajduje się niecałe 40 km od Lwowa i ok. 20 km od granicy z Polską – podaje Ukraińska Prawda.

Rzecznik Akademii Wojsk Lądowych Ukrainy Anton Myronowicz powiedział portalowi Suspilne, że zaatakowana została jednostka wojskowa. Wstępnie podano, że nie było ofiar śmiertelnych, informacje o rannych są ustalane.

Przeprowadzono atak rakietowy na Międzynarodowe Centrum Sił Pokojowych i Bezpieczeństwa w obwodzie lwowskim – poinformowały w niedzielę rano władze obwodowe.

Według wstępnych ustaleń wystrzelonych zostało osiem rakiet. (PAP)

just/ zm/