Decyzję, czy tak się stanie, podejmą wkrótce miejscy radni.

Zdjęcie: siedziba Urzędu Miejskiego w Augustowie, fot. augustow.org

Na budowę obiektów sportowych Ratusz otrzymał 30 milionów z rządowego programu Polski Ład. Jak przypomina zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, po trzech przetargach okazało się, że to za mało i trzeba zwiększyć wkład własny. 

Jest to największy projekt inwestycyjny miasta w tej kadencji. Mieliśmy już jeden przetarg, w którym wyszły nam przerażająco wysokie kwoty. Zaproponowano nam ok. 80 milionów za budowę wszystkich obiektów. Wówczas postawienie sali gimnastycznej miałoby kosztować tyle, co kiedyś budowa aquaparku. Ogłosiliśmy więc kolejny konkurs i mamy teraz oferty, które mam nadzieję będziemy mogli przyjąć. To już nie jest 80 milionów złotych, a tylko 53 miliony. Czyli mamy blisko 30 milionów złotych oszczędności.

W ramach projektu powstanie m.in. nowa szkolna hala sportowa, stadion lekkoatletyczny, plac zabaw i pumptruck. Wiceburmistrz Chodkiewicz dodaje, że miasto nie może zrezygnować z budowy żadnego z obiektów.

Reguły Polskiego Ładu są takie, iż realizuje się całość projektu albo w ogóle. Nie można tego robić po kawałku. Chcemy więc to wykonać. Mieszkańcom zależy na tych inwestycjach, ponieważ są dla nich bardzo istotne. W zawiązku z tym będziemy o to zabiegać oraz przekonywać radnych, aby pozwolili na zmianę w budżecie i sfinansowanie Olimpijskiego Augustowa.

Projekt uchwały w tej przedstawiony zostanie radnym na najbliższej sesji, która ma odbyć się jeszcze w sierpniu.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki