Radni opozycyjni uważają, że obecna lokalizacja w dawnym budynku PKS przy Rynku Zygmunta Augusta jest zbyt mało prestiżowa.

fot. Marta Sołtys / RB
Czy Augustów powinien wstydzić się swojego Centrum Informacji Turystycznej? – relacja Marty Sołtys

Augustowskie Centrum Informacji Turystycznej należy przenieść. Uważa tak radna Aleksandra Sigillewska. Twierdzi, że budynek, w którym obecnie instytucja ta się znajduje nie odpowiada standardom, jest za mały i niereprezentacyjny. Swoją opinię wyraziła podczas ostatniej sesji rady miasta.

– Przejeżdżając tamtędy po prostu się wstydzę tego, jak ten punkt wygląda. Jest on mały. Augustów stać na obiekt o wyższym standardzie. Widziałabym to jako większe miejsce, gdzieś jeszcze bliżej centrum. Nie ma on również najlepszych opinii w internecie. Przebywając w innych miastach zwracam szczególną uwagę na centra informacji turystycznej. Nigdzie nie widziałam tak skromnego budynku, wyglądającego tak mało prestiżowo.

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz twierdził, że obecny lokal spełnia swoją rolę, więc przynajmniej na razie miasto nie zamierza Centrum Informacji Turystycznej przenosić.

– Branża turystyczna do tej pory nie zgłaszała żadnych problemów związanych z funkcjonowaniem na takiej powierzchni. Możemy oczywiście dyskutować o wyglądzie tego budynku i o tym, jak to w przyszłości poprawić. Natomiast jeśli chodzi o samą jego wielkość, o to co zapewnia wnętrze i warunki, w których jest udzielana informacja, to zdecydowanie obiekt ten jest wystarczający. Augustowska Organizacja Turystyczna co roku przedstawia nam statystyki. Odwiedzających ten punkt pracownicy centrum z powodzeniem mogą obsłużyć w tych pomieszczeniach.

Radni proponowali, by Centrum Informacji Turystycznej przenieść na przykład do Domu Kultury bądź do tzw. atolu. Jednak ten ostatni najpierw należałoby gruntownie wyremontować.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki