Augustowskie Placówki Kultury zapraszają 23 kwietnia 2022 r. (wyjątkowo w sobotę!) o godz. 17:00 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) na kolejne spotkanie z cyklu Lektura Obowiązkowa. Tym razem, z augustowskimi miłośnikami słowa pisanego spotka się Dariusz Rosiak – dziennikarz radiowy i prasowy.

Prowadził „Raport o stanie świata” w Trójce, obecnie tworzy podcast pod tym samym tytułem. Przez wiele lat był związany z „Rzeczpospolitą”, gdzie publikował w dodatku „Plus Minus”. Autor książek: „Oblicza Wielkiej Brytanii”, „Żar. Oddech Afryki”, „Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela”, „Wielka odmowa. Agent, filozof, antykomunista”, „Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan”, „Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha” oraz „Bauman. Za Ziarno i krew”. Otrzymał Nagrodę im. Beaty Pawlak i był nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2016. Otrzymał też tytuł Dziennikarza Roku 2020 w konkursie Grand Press.

Z dziennikarzem porozmawia Monika Rowińska. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Dariusza Rosiaka i uzyskania dedykacji, o co zadba stoisko książkowe księgarni BookBook, a kawą poczęstuje Państwa augustowska Palarnia Kawy La Kafo.

Serdecznie zapraszamy.

APK

Cena biletu: 10 zł

Sprzedaż: Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59.