DKF Kinochłonek zaprasza dzieci wieku 6+ na filmową podróż do szwedzkiego miasteczka i spotkanie z bohaterami jednaj z najpopularniejszych książek Astrid Lindgren!

W sobotę 12 marca 2022 o godz. 10:00 w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38) wyświetlimy szwedzki film familijny „Dzieci z Bullerbyn”(1986) i razem z jego bohaterami przeżyjemy fantastyczne, wakacyjne przygody!

Film „Dzieci z Bullerbyn” w przezabawny, a zarazem ciepły sposób, opowiada o sympatycznych przygodach sześciorga dzieci – Lisa, Britta, Anna, Bosse, Olle i Lasse, które mieszkają w maleńkiej wiosce, w której są tylko trzy zagrody. O życiu w nich opowiada jedna z dziewczynek – Lisa. Widz ma także okazję zapoznać się z wieloma interesującymi zwyczajami szwedzkimi, tradycjami obchodzenia świąt czy, po prostu, z codziennym życiem na wsi.

Po filmie, razem z uczniami Społecznej Szkoły Podstawowej STO, panią Asią Denert i bibliotekarkami z Miejskiej Biblioteki Publicznej porozmawiamy o najmniejszej i najsłynniejszej wiosce na świecie, książkach (nie tylko Astrid Lindgren) i odlotowych literackich przygodach.

Jak zawsze – będzie niesamowicie – zapraszamy!

– – –

bilety w cenie 13 zł do nabycia w kasie kina Iskra oraz on-line na stronie internetowej kina.

APK-MDK