Połowa ferii już prawie za nami. Przez cały tydzień organizowane przez miasto zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem. Dzieci skorzystały z zajęć edukacyjnych, plastycznych, sportowych i kulturalnych. Sprawdźcie, co przez ostatni tydzień wydarzyło się w ramach ferii w Augustowie, a co jeszcze przed nami!

 Tydzień pełen wrażeń

Ci, którzy zdecydowali się skorzystać z miejskiej oferty, nie mogą narzekać na nudę.

Sportową rywalizację rozpoczęliśmy od Turnieju Piłki Halowej o Puchar Burmistrza Augustowa rozegranego na hali Szkoły Podstawowej nr 4. Rozstrzygnięcie zaskoczyło wszystkich! Rozgrywki wygrała debiutująca w tym roku drużyna z Ełku. Rywale już zapowiedzieli rewanż za rok. Ciekawie działo się także na lodowisku i miejskiej pływalni! Dzieciaki chętnie próbowały pływania kajakami wyczynowymi pod okiem profesjonalnego trenera i prezentowały łyżwiarskie popisy na tafli.

Dobrą okazją do realizacji artystycznych pasji były zajęcia plastyczne w Miejskim Domu Kultury. W pierwszy weekend wnuki zaprosiły babcie na zajęcia z ręcznego tworzenia mydełek. Dzieci chętnie brały udział także w organizowanych zajęciach z nauki szycia oraz robienia pizzy. Dla najmłodszych zorganizowano imprezę Smyk Disco. Były witaminowe coctaile, tańce i dobra zabawa.

Co jeszcze przed nami?

Od dzisiaj (28.01) na miejskiej pływalni można sprawdzić się w pokonywaniu Wodnego Toru Przeszkód, a w sobotę spróbować sił w rodzinnych zawodach „Cicha Woda Brzegi Rwie”. W sobotę (29.01) DKF Kinochłonek zaprasza na pierwszy po przerwie seans filmowy dla dzieci. Zaprezentowany zostanie zestaw krótkich metraży z całego świata, które były częścią Festiwalu Żubroffka.

W niedzielę (30.01) zapraszamy na szereg wydarzeń związanych z 30. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Augustów zagra dla dziecięcej okulistyki, a imprezę rozpocznie bieg „Gorące Serca” przy Rynku Zygmunta Augusta.

Aktywny tydzień przed fanami piłki nożnej! W poniedziałek (31.01) i środę (02.02) odbędą się treningi z Akademią Lew na orliku przy Tytoniowej, natomiast od wtorku do czwartku Sparta Augustów zorganizuje treningi piłki nożnej na hali. Z kolei na profesjonalne treningi siatkarskie zapraszają zawodnicy UKS Centrum Augustów. W piątek (04.02) odbędzie się LodoDisco, czyli gry i zabawy na lodzie w rytmie muzyki.

Młodzi artyści we wtorek (01.02) będą mogli skorzystać z zajęć plastycznych „Dawno, dawno temu w średniowieczu”, w środę (02.02) z lekcji z szycia dla najmłodszych oraz z zajęć z wykonywania walentynkowych kartek. W czwartek (03.02) zapraszamy na pokaz eksperymentów z naukowcem „Ile kropel zmieści się na monecie?” oraz wieczór planszówek. W ostatni piątek ferii odbędą się długo wyczekiwane zajęcia z wykonywania makram czyli sztuki wiązania sznurków bez użycia szydełek.

W miejskich feriach nie ma miejsca na nudę! Zapraszamy!

fot. Augustowskie Placówki Kultury, Centrum Rekreacji i Sportu

(*as) Urząd Miejski w Augustowie