Jubileuszowy, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Augustowie już za nami. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, rozdawali naklejki, urządzili licytację fantów i zadbali o moc atrakcji na Rynku Zygmunta Augusta.

fot. UM w Augustowie

W mieście odbył się szereg wydarzeń związanych ze zbiórką. Augustowianie pokazali, że mają duże serca do pomocy. W tym roku podczas finału WOŚP zbierano pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Zagraliśmy razem 

Od rana na Rynku Zygmunta Augusta można było posłuchać muzyki, zjeść ciepły posiłek, wziąć udział w licytacji przedmiotów wystawionych na wośpową aukcję oraz zobaczyć ciekawe występy. Augustowski Fakir zmierzył się z kolczastym łóżkiem, chodzeniem po szkle, a nawet zaprezentował pokaz lewitacji. Nie zabrakło również profesjonalnych instruktaży fitnessu na świeżym powietrzu oraz występu tanecznego z ogniem. W specjalnym „ciastobusie” można było skosztować ciasta przygotowanego chociażby przez Burmistrza Mirosława Karolczuka.

– Dziś wszyscy gramy razem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk – Cieszę się, że możemy wspólnie spotkać się na Rynku Zygmunta Augusta i pokazać, że Augustowianie mają wielkie serca i chętnie wspierają inicjatywy charytatywne. WOŚP może liczyć na wsparcie drużyny z Ratusza. W szczytnym celu pomocy w leczeniu najmłodszych będziemy grali do końca Świata i jeden dzień dłużej! – dodał Burmistrz

Pobiegli dla WOŚP

O 13. spod sceny wystartował „III Bieg Gorących Serc”. W biegu wokół Rynku Zygmunta Augusta uczestniczyły rodziny, grupy znajomych, a także strażacy i akademia Sparty Augustów. Zwyciężyli wszyscy, ponieważ – jak mówili sami uczestnicy, tego dnia wszyscy byli po jednej stronie i liczył się udział oraz pomoc dla WOŚP, a nie rywalizacja.

Augustowscy muzycy również wsparli Orkiestrę

O 19. rozpoczął się Augustowski Muzyczny finał WOŚP w Auli ACE. Transmisję z tego wydarzenia można było oglądać m.in. na profilu facebookowym Urzędu Miejskiego. Podczas charytatywnego grania słuchacze dokonywali wpłat do wirtualnej skarbonki WOŚP.

Jak co roku, Augustów znów pokazał moc! Augustowski sztab WOŚP właśnie liczy wszystkie datki. Czy osiągniemy jubileuszowy rekord? Dowiecie się już wkrótce!

(*as) Urząd Miejski w Augustowie