Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu Granie w Bramie. W sobotę 20 sierpnia (godz. 20:30) w podwórzu* Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) zagra wystąpi LUNA, czyli Ola Wielgomas.

Luna ma 23 lata, pochodzi z Warszawy, studiuje artes liberales na Uniwersytecie Warszawskim, czyli interdyscyplinarny kierunek, leżący u styku humanistyki i techniki. Gra na skrzypcach i fortepianie. Pisze i komponuje. Sztuka, filozofia i ciuchy to jej plac zabaw, ale najbardziej bawi ją astrologia. Żyje po swojemu, dba o matkę Ziemię i czerpie z dobrotliwego Księżyca tyle dobrej energii, ile zdoła. Ewentualne braki uzupełnia kawą. Kocha książki, Nicka Cave’a i Björk.

Emanuje jasnym światłem, pozytywną energią i tajemniczym wdziękiem nie z tego świata. LUNA jest jedną z najbardziej intrygujących, młodych, rodzimych artystek. Jako pierwsza Polka i jedna z 35 obiecujących wokalistek na świecie została zaproszona do akcji na rzecz kobiet – „Spotify Equal”. Z dojrzałą wizją siebie zadebiutowała piosenką i teledyskiem „Luna”, a w kwietniu 2022 roku wydała polskojęzyczną płytę „Nocne zmory”.

Obiecujemy wspaniałą atmosferę i świetną muzykę – serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.

APK

– – –

*W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie będzie przeniesione do sali widowiskowej MDK