Dzisiaj 14 czerwca o godzinie 14:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się I w historii Augustowa Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej. Grupa młodych augustowian przeprowadziła swoje kampanie wyborcze, przedstawiła programy i uczestniczyła w warsztatach. Finałem przygotowań były wybory, w których młodzież wskazała 15 reprezentantów na dwuletnią kadencję. Przyszedł czas na pierwsze obrady.

fot. UM w Augustowie

Historyczna chwila 

Pierwsza Sesja MRM rozpocznie się oficjalnym ślubowaniem młodzieżowych radnych. Podczas spotkania zostaną powołani: Przewodniczący oraz Wiceprzewodniczący Rady, którzy swoje funkcje będą pełnili przez 2 letnią kadencję. Młode pokolenie zyska kolejną możliwość wyrażania swojej opinii i uczestniczenia w życiu miasta.

Głos młodzieży

Młodzieżowa Rada Miejska została powołana, aby samodzielnie podejmować decyzje w sprawach ważnych dla miasta. MRM będzie inicjować przedsięwzięcia i wydarzenia. Młodzieżowa Rada uprości także kontakt nowej generacji z władzami miasta, będzie stanowiła głos doradczy dla Burmistrza oraz stanie się platformą wymiany poglądów. MRM wraz z Radą Seniorów będzie stanowiła o głosie kolejnego pokolenia i pozwoli rozwijać miasto w dialogu ze wszystkimi grupami społecznymi.

Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie 2022-2024

 1. Julia Wiktoria Kopania – II LO
 2. Przemysław Stasiulewicz – I LO
 3. Kinga Chmielewska – I LO
 4. Jan Jachimowicz – II LO
 5. Sylwia Sztukowska – I LO
 6. Kamila Frąckiewicz – II LO
 7. Julia Simonienko – I LO
 8. Oliwia Salik – I LO
 9. Kajetan Siemienowicz – II LO
 10. Jan Kajetan Bołtralik – I LO
 11. Natalia Zedelo – I LO
 12. Natalia Skowrońska – SP 3
 13. Martyna Bernatowicz – SP 3
 14. Julia Smoleńska – II LO
 15. Aleksandra Dadura – SP 2

Trzymamy kciuki za młodych Radnych i życzymy im owocnej kadencji!

[*as] Urząd Miejski w Augustowie