W zeszłą sobotę po raz drugi w Augustowie odbyły się widowiskowe Mistrzostwa Polski w Kabaddi Plażowym. Na zawodach pojawiło się 8 drużyn z całej Polski, nie zabrakło również gospodarzy – Augustów Ghosts, którzy dumnie reprezentowali nasze miasto. Walki były zacięte, a zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. I miejsce w rozgrywkach mężczyzn zajęła drużyna Titans Warsaw, zaś w kategorii kobiet Warsaw Dragons.

II MISTRZOSTWA POLSKI W KABADDI PLAŻOWYM 2022. Fot. UM w Augustowie

Kabaddi plażowe

Kabaddi to gra zespołowa, która w Polsce dopiero zyskuje na popularności, zaś w Azji jest to jeden z najbardziej znanych sportów. W Bangladeszu oraz trzech stanach Indii (Andhra Pradesh, Pendżab i Maharasztra) uznany jest za sport Narodowy. W Kabaddi duże znaczenie ma nie tylko dynamika i zwinność, niezwykle ważny jest też refleks.

Gramy czterech na czterech, mamy podzielone boisko na połówki, no i zadaniem atakującego jest, aby wejść na połowę przeciwnika, dotknąć kogoś i wrócić. Tylko tyle i aż tyle. Obrona chce go powalić, więc taki berek połączony z zapasami drużynowymi – wyjaśnił zasady Michał Śpiczko kapitan polskiej kadry narodowej w Kabaddi

Augustów promuje Kabaddi

W Augustowie już po raz drugi odbyły się Mistrzostwa Polski w Kabaddi Plażowy. Burmistrz Miasta Augustowa oficjalnie otworzył zawody i zadeklarował, że z przyjemnością będzie gościł mistrzostwa za rok.

Cieszę się, że po raz drugi Mistrzostwa Polski w Kabaddi odbywają się w Augustowie. Kabaddi zawsze będzie mile widziane w naszym mieście. Mamy już pomysły na rozwój tej dyscypliny w Augustowie, wraz Michałem Śpiczko promotorem tej formy sportu będziemy nad tym pracować – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa

MVP – nagrody indywidualne

I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kabaddi mężczyzn zajęła drużyna Titnas Warsaw, zaś w kategorii kobiet Warsaw Dragon. W Mistrzostwach przyznawane są również nagrody indywidualne. Oto jak przedstawiają się wyniki:
 

Mężczyźni:

MVP ATAKU – Matuesz Kudan (JOKERS)

MVP OBRONY – Ronil Patni (TITANS WARSAW)

MVP TURNIEJU – Aleksander Buła (TITANS WARSAW)

Kobiety:

MVP ATAKU – Anna Kalbarczyk (WARSAW DRAGONS)

ODKRYCIE TURNIEJU – Paulina Ceglarska (WARSAW DRAGONS)

MVP OBRONY – Emilia Szymańska (WARSAW VALKYRIAS)

MVP FINAŁÓW – Alicja Ceglarska (WARSAW DRAGONS)

[*as] Urząd Miejski w Augustowie


Fotorelacja z zawodów również na naszym profilu facebookowym TUTAJ >>>