Już jutro razem włączymy miejskie ozdoby świąteczne 

Już jutro (sobota, 3 grudnia) Augustów rozbłyśnie tysiącami świątecznych światełek. Startujemy o godzinie 16:00. W planie moc świątecznych atrakcji – wspólne śpiewanie, ciepła kawa i herbata dla każdego, owoce i słodkości dla najmłodszych i oczywiście wspólne odpalenie świątecznych dekoracji, którym oficjalnie wprowadzimy Augustów w Bożonarodzeniową aurę.

Ulubiony, świąteczny Augustów 

Wielkie oczekiwanie na uruchomienie świątecznych iluminacji zaczniemy muzycznymi występami. Program artystyczny na ten dzień przygotowały dzieci z naszych szkół i przedszkoli. Tuż po występach najmłodszych rozpoczniemy wspólne odliczanie, aby chwilę później centrum Augustowa rozbłysnęło tysiącami świątecznych światełek i wprowadziło nas w najbardziej wyczekiwany czas w roku – w czas Świąt Bożego Narodzenia.

Razem uruchomimy dekoracje

– Zapraszam wszystkich Państwa na oficjalne odpalenie świątecznych iluminacji na Rynku Zygmunta Augusta już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Szykujemy świąteczny Augustów dla mieszkańców. Prace idą pełną parą. Nie mogę doczekać się reakcji setek augustowian, z którymi ponownie, wspólnie uruchomimy dekoracje w centrum miasta. Święta Bożego Narodzenia, to najlepszy czas w roku – dlatego warto zacząć go wspólnie, w gronie Augustowian – mówi Burmistrz Mirosław Karolczuk. 

Usłyszymy świąteczne melodie, uruchomimy iluminacje, a na wszystkich będą czekały gorące napoje i coś słodkiego.

Plan na Święta w Augustowie

Wspólne odpalenie świątecznych iluminacji to wstęp do cyklu miejskich wydarzeń poprzedzających Święta Bożego Narodzenia. Już od rana w mikołajkowy wtorek (6 grudnia), dzieci z augustowskich przedszkoli postarają się zdobyć tytuł najpiękniej udekorowanej choinki. Wszystko w ramach corocznej akcji „Wspólnie Udekorujmy Augustów na Święta”, w kolejny weekend (10-11 grudnia) odbędzie się 8. Kiermasz Świąteczny „Mikołajce”. Przygotowaliśmy też dla Was kilka niespodzianek, o których dowiecie się już wkrótce.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie