Do 8 lat więzienia grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu stargardzkiego za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy. Peugeotem przewoził 5 obywateli Syrii i 2 Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Zatrzymali go policjanci z opolskiej prewencji, kiedy próbował przejechać przez punkt kontrolny w rejonie Sztabina. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

fot. @augustow.policja.gov.pl

W poniedziałek wieczorem, policjanci z opolskiej prewencji, na punkcie kontrolnym w rejonie Sztabina zatrzymali do kontroli peugeota. Za jego kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Okazało się, że przewozi on 5 obywateli Syrii i 2 Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terenie naszego kraju. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Natomiast kierowca peugeota został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

29-latek usłyszał zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekraczaniu granicy. Dziś decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło informacji: augustow.policja.gov.pl