ZAPRASZANIE NA WERNISAŻ.

W czwartek, 7 lipca 2022 r. w Tawernie Nowa Szekla nad rzeką Netta w Augustowie, odbędzie się otwarcie wystawy malarstwa akwarelowego Jolanty Drozd z Legionowa i augustowskiej malarki Barbary Gałczyńskiej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia twórczości dwóch wybitnych akwarelistek. Lekkość i kolorystyka tego rodzaju malarstwa, cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem i uznaniem odbiorców. Jesteśmy przekonani, że tym razem będzie podobnie.

Kiedy? – 7 lipca 2022 (czwartek),

O której? –  godz. 18:00

Gdzie? – Tawerna NOWA SZEKLA

Adres? – Ul. Nadrzeczna 70A, Augustów.

JOLANTA DROZD

Malarka-akwarelistka, ilustratorka i kaligrafka.

Urodziła się w Białymstoku, jednak swoje szkolne lata spędziła w Łodzi. Tam ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych a 1975 r. zdała do Łódzkiej Szkoły Sztuk Pięknych, gdzie uczęszczała do pracowni malarstwa profesor Romy Hałatowej. Od przeszło 40-stu lat mieszka w Legionowie.

Zawodowo zajmuje się wystawiennictwem, projektowaniem graficznym i ilustracją. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Akwarele Jolanty Drozd są często reprodukowane na kalendarzach i pocztówkach.

BARBARA GAŁCZYŃSKA

Urodziła się i mieszka w Augustowie.

Jest absolwentką Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Jej prace wystawiane były m.in. w Porto Ceresio, Oxfordzie, Fabriano, dalekim Wietnamie, w Kijowie, Pyrenee, Druskiennikai, Albi we Francji, w Bolonii, były nagradzane i wyróżniane podczas różnych konkursów.

Akwarela jest dla niej ciągłą przygodą, poszukiwaniem nowych wyzwań. Szczególne miejsce w pracach Barbary zajmuje piękna Ziemia Augustowska.

|Bart.