Zaledwie kilka miesięcy temu oddano mieszkańcom do użytku nowe ulice na osiedlu Borki, a już przyszedł czas na konsultowanie nowej inwestycji w tym miejscu. Burmistrz spotkał się z mieszkańcami, aby omówić budowę i lokalizację nowego placu zabaw. Konsultacje cieszyły się sporym zainteresowaniem, a mieszkańcy z dużym z entuzjazmem przyjęli zaprezentowaną koncepcję zmian. 

fot. UM w Augustowie

Dzielnica jak nowa

Dzięki realizowanemu programowi budowy miejskich ulic, drogi na kolejnym osiedlu w Augustowie odmieniły swoje oblicze. Mieszkańcy Borek zyskali komfortowy dojazd do swoich domów, nareszcie mogą spacerować równymi chodnikami oświetlanymi przez energooszczędne latarnie. Teraz przyszedł czas na stworzenie osiedlowego miejsca do zabaw dla dzieci. 

– W ciągu ostatniego roku wizerunek dzielnicy Borki całkowicie się odmienił. Tutejsi mieszkańcy bardzo długo wyczekiwali na ulice pod swoimi domami, a teraz mogą cieszyć się z bezpiecznego i wygodnego dojazdu. Nowy plac zabaw dla dzieci będzie symboliczną wisienką na torcie. To już kolejna dzielnica w Augustowie, która dzięki realizowanym przez nas inwestycjom kompletnie zmienia swój wygląd. Po Lipowcu przyszedł czas na Borki. Cieszę się widząc efekty wykonywanej pracy i jeszcze bardziej, kiedy słyszę głosy zadowolenia od mieszkańców – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

 Atrakcyjne i bezpieczne miejsce dla dzieci

Nowy plac zabaw na Borkach będzie atrakcyjny i bezpieczny. W planie budowy znajdują się m.in. huśtawki, tzw. bocianie gniazdo oraz różnego rodzaju karuzele. Teren wokoło placu zostanie ogrodzony i dodatkowo wyposażony w elementy małej architektury: ławkę, kosz na śmieci i tablicę informacyjną. Powierzchnia wokół urządzeń do zabawy zostanie wykonana z miękkiej i bezpiecznej dla dzieci nawierzchni gumowanej.

 Zadowolenie mieszkańców najcenniejsze

Spotkanie konsultacyjne na Borkach cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy osiedla z dużym z entuzjazmem przyjęli zaprezentowaną koncepcję lokalizacji i budowy placu zabaw. Nie brakowało pytań na temat szczegółów inwestycji. Poruszano m.in. kwestię liczby i usytuowania urządzeń do zabaw oraz elementów małej architektury.

– Konsultacje społeczne, to gwarancja zadowolenia mieszkańców. Społeczność danego miejsca wie najlepiej, gdzie powinien znajdować się plac zabaw i co powinno się na nim znaleźć. Cieszę się, że mieszkańcy Borek licznie pojawili się na spotkaniu. Wkrótce etap prac, a później to co najprzyjemniejsze – czyli finalny efekt – mówi Filip Chodkiewicz – Zastępca Burmistrza Augustowa

*(as) Urząd Miejski w Augustowie