Augustowskie Placówki Kultury zapraszają do swojej sali widowiskowej na cykl retransmisji wielkich sztuk operowych. Wydarzenie, które przygotowaliśmy, otworzy przed Państwem drzwi do największych i najsłynniejszych scen operowych świata, zapewniamy, że spektakle oglądane na ekranie z najwyższej jakości obrazem i dźwiękiem na nowo rozbudzą miłość do wielkich dzieł klasyków opery.

W piątek 29 kwietnia w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Augustowie (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej, II piętro) o godz. 18:30 wyświetlimy „Carmen” Georgesa Bizeta.

Elīna Garanča i Roberto Alagna, dwoje śpiewaków zaliczanych obecnie do najlepszych na świecie wykonawców ról Carmen i Don Joségo, pojawiają się na scenie Opery Paryskiej, by wystąpić w skandalizującej inscenizacji opery Georges’a Bizeta, którą przygotował Calixto Bieito, radykalizujący hiszpański reżyser teatralny. Towarzyszy im Ildar Abdrazakov jako toreador Escamillo, artysta występujący od nowojorskiej The Metropolitan Opera po mediolańską La Scalę.

Błyskotliwą partyturę francuskiego kompozytora odczytuje na nowo Sir Mark Elder, brytyjski dyrygent, odpowiedzialny za wieloletnie sukcesy English National Opera w Londynie. Na scenie zobaczymy hiszpańskie słońce i piach areny, ale realizatorzy zadbali, by XIX-wieczny folklor ustąpił miejsca temu XXI-wiecznemu.

Serdecznie zapraszamy.

APK

– – –

Czas trwania: 3 godziny i 12 minut (w tym jedna przerwa z lampką wina w foyer).

Spektakl w języku oryginału [francuskim] z napisami w języku polskim.

Bilet – 25zł

Karnet na wszystkie seanse w ramach cyklu „Miłość jest wolnym ptakiem” – 60zł

rezerwacja i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

Kolejne spektakle wyświetlimy według harmonogramu:

13.05.2022.

Giuseppe Verdi „La Traviata” z Opéra national de Paris (Palais Garnier)

W rolach głównych: Pretty Yende, Benjamin Bernheim, Jean-François Lapointe

Reżyseria: Simon Stone

Dyryguje: Michele Mariotti

17.06.2022.

Stanisław Moniuszko „Halka” z Theater an der Wien

W rolach głównych: Corinne Winters, Piotr Beczała, Natalia Kawałek, Tomasz Konieczny

Reżyseria: Mariusz Treliński

Dyrygent: Łukasz Borowicz